حضرت فاطمه معصومه س ، کانون حرم اهل بیت ع در ایران

حضرت معصومه3

۱۰ ربيع الثاني سالروز ارتحال ملكوتي حضرت فاطمه‌ي معصومه سلام الله علیها می باشد. بانویی که به کریمه اهل بیت ع شهرت دارد. به همین مناسبت، گوشه ای از فضایل آن حضرت را یادآور می شویم. ادامه مطلب »

امام حسن عسکری علیه السلام، نمودار خلوص و پاکی

امام عسکری1

اغلب تاریخ نویسان معتقدند امام عسکری علیه السلام در سال ۲۳۲ ق در شهر مدینه چشم به جهان گشود و هنوز چندسالی از عمر مبارکش نمی گذشت که به همراه پدر بزرگوارش امام هادی علیه السلام از مدینه به سامرا تبعید شد و در مرکز عسکر (لشکرگاه) تحت نظارت مأموران خلیفه ساکن شد. ادامه مطلب »

سنت های غلط ازدواج از دیدگاه حضرت آیت الله خامنه ای

رهبری5

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته‌اند. ایشان معتقدند موانع «فرهنگی»، بخش قابل توجهی از این مشکل اجتماعی را به خود اختصاص داده است و جوانان، خانواده‌ها و مسئولان مربوط باید در جهت رفع این موانع تلاش کنند. ادامه مطلب »

۱۴ ثواب خدمت کردن مرد به همسرش در کلام پیامبر(ص)

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: يا على(ع) يك ساعت خدمت کردن در خانه از عبادت هزار ساله و هزار حج و هزار عمره بهتر است. ادامه مطلب »

اندر حکایت روحانی زردپوش!

به گزارش بیرق، چندی پیش یک روحانی به نام آقای خادمیان در یک برنامه زنده سیمای جمهوری اسلامی با پوششی بی سابقه و متفاوت ظاهر شد که واکنش هایی به دنبال داشت. تولیت دارالثقلین نیز این اقدام را تقبیح کرد و به آن واکنش نشان داد. چند نفر که ظاهرا از مریدان این فرد روحانی هستند، نسبت به سخنان تولیت دارالثقلین واکنش نشان دادند و از اقدام آقای خادمیان دفاع کردند. به منظور تنویر افکار عمومی و آگاهی این چند نفر، بیان توضیحات زیر ضروری به نظر می رسد: ادامه مطلب »

جشن میلاد حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در بارگاه آن حضرت برگزار شد

به گزارش بیرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، مراسم ویژه بزرگداشت میلاد با سعادت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، با حضور پر شور زائران و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برگزار شد. ادامه مطلب »