احکام خرید و مصرف، تولید و فروش کالا

حضرت آيت ا… خامنه اي، در ديدار اخير مردم آذربايجان، برنامه ريزي مناسب براي استفاده حداکثري از ظرفيت ها و منابع داخلي را يکي از راه هاي برون رفت از مشکلات اقتصادي برشمردند و تاکيد کردند که مردم و همه کساني که علاقه مند به ايران و آينده آن هستند و همچنين دستگاه هاي دولتي بايد کالاهاي خارجي را که مشابه داخلي آن وجود دارد، استفاده نکنند. ادامه مطلب »

«کاشت ناخن» از نظر مراجع تقلید

به گزارش بیرق به نقل از مشرق، شنیده شده بعضی از مراجع، مجوز کاشت ناخن داده‌اند ولی در درستی یا نادرستی آن مورد تردید بود. برای بررسی صحت و سقم این مطلب، به این گزارش توجه کنید: ادامه مطلب »

دیدگاه مراجع تقلید درباره «عید الزهرا»

برخی مجالس وهن‌آمیز به اسم تشیع در خانه‌ها و حتی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود و همین مجالس ساده و به ظاهر مخفیانه(!) بیشترین خسارت را به مکتب راستین اهل بیت(ع) و وحدت مسلمانان وارد می‌کند. ادامه مطلب »

عقد غیرحضوری از نظر حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی

به گزارش بیرق به نقل از ايسنا، حضرت آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در پاسخ به استفتایی نظر خود را درباره حکم عقد غیر حضوری بیان کرد. ادامه مطلب »

زنجیرزنی از نگاه حضرت آیت الله نوری همدانی

به گزارش بیرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله نوری همدانی، دفتر حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید به برخی از شایعات مبنی بر فتوای وی پیرامون حرمت زنجیز زدن در عزاداری پاسخ داد. ادامه مطلب »

احکام عزاداری از نگاه حضرت آیت‌الله صافی

حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در کتاب «گفتمان عاشورایی» درباره کیفیت عزاداری، آداب و اخلاق عزاداری، تعزیه‌خوانی، نوع عزاداری بانوان، سخنرانان و مداحان مجلس و آلات موسیقی عزاداری احکامی را بیان کردند. متن این احکام به شرح زیر است: ادامه مطلب »